Izvor: S media, 18.Dec.2009, 10:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšena lica koja su pretila Brankici Stanković
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio da su prošle noći uhapšene tri osobe osmnjičene za pretnje novinarki B92 Brankici Stanković i ekipi Insajdera i da je identifikovano još nekoliko osoba koje će biti uhapšene tokom dana.
Uhapšenima je odredjeno policijsko zadržavanje od 48 sati, kazao je Dačić na konferenciji za novinare u Palati Srbije.
"MUP će najoštrije sankcionisati svaki akt nasilja koji nema veze sa navijanjem na >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << sportskim priredbama", kazao je ministar i naglasio da se moraju jasno odvojiti navijači od huligana.
Uhapšeni se sumnjiče za krivično delo ugrožavanje sigurnosti.
"U državi niko ne sme da preti i svako ko to radi biće priveden pravdi. Svi državni organi i javnost, svi zajedno moramo odlučno da se obračunamo s takvim pojavama", izjavio je Dačić.
Državni sekretar Ministarstva pravde Slobodan Homen izjavio je da će to ministarstvo zajedno sa Republičkim javnim tužilaštvom nastojati da što pre bude
rešeno pitanje pretnji koje su upućene novinarki Brankici Stanković.
Homen je rekao da je "važno da država pošalje jasnu poruku da se takva ponašanja neće tolerisati" i da očekuje da to bude "prvi korak, jer se problem huliganstva ne može rešiti samo hapšenjem nekoliko ljudi".
Predsednica Udruženja novinara Srbije Ljiljana Smajlović rekla je da to udruženje podržava ekipu emisije Insajder kojoj su upućene pretnje zbog emisije o navijačkim grupama u Srbiji.
Smajlovićeva je rekla da se Brankici Stanković "jezivim ritualima preti smrću" i da UNS zahteva od vlasti da se takvo ponašanje učini nedopustivim.
Navijači Partizana na južnoj tribini preksinoć su se pre početka i tokom utakmice sa Šahtjorom poigravali s golom lutkom i novinarki B92 Brankici Stanković pevali: "Otrovna si kao zmija, proći ćeš kao Ćuruvija", podsećajući na ubistvo novinara i vlasnika Dnevnog telegrafa Slavka Ćuruvije.












