Tadić: Ispitati odgovornost za Ušće

Izvor: B92, 13.Apr.2009, 13:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić: Ispitati odgovornost za Ušće

Beograd -- Predsednik Srbije i DS Boris Tadić kaže da će ispitati ko je kriv zato što za oko pet hektara zemljišta na kom je sagrađen TC "Ušće" nije raspisana licitacija.

Ekipa emisije "Insajder" objavila je juče da je Skupština grada Beograda, izmenama i usvajanjem Detaljnog urbanističkog plana, biznismenu Petru Matiću praktično bez tendera ustupila parcelu na tako ekskluzivnoj lokaciji.

Emisija "Insajder” otkriva, između ostalog, da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su nadležne institucije, usvajanjem Detaljnog urbanističkog plana 2004. i izmenama tog plana 2007. godine vlasniku MPC-a Petru Matiću, bez tendera, tj. bez plaćanja zakupa zemljišta, na lokaciji Ušće, praktično ustupile četiri hektara i 85 ari.

Gostujući u emisiji "Utisak nedelje” na TV B92, predsednik Srbije Boris Tadić rekao je da će se ispitati ko je kriv za ovaj slučaj:

"Olja Bećković: Ali mogao je grad dobiti ne znam koliko miliona evra da mu to nije poklonjeno, nego da je naplaćeno kako treba.

Tadić: Ja se nadam da je naplaćeno kako treba.

Olja Bećković: Ne, nije naplaćeno, jer je promenjen plan i nije bilo licitacije.

Tadić: Onda je to još veća tragedija. Verujte, to nisam znao, ali to nije moj posao da to znam, drago mi je da ste me informisali o tome. Ali s druge strane, to je nešto što zahteva onda da se stvari ispitaju.

Olja Bećković: Hoćete li ispitati?

Tadić: Pa, ja sam to rekao gradonačelniku, to je njegov posao.

Olja Bećković: Ne, ispitivali ste urbanizam. Nego, hoćete li ispitati kako je moguće da je preskočena licitacija?

Tadić: Ma, verujte mi, sve što budem mogao, ja ću da ispitam. Niko iz Demokratske stranke, kao što vidite, više nije zaštićen, a ne može više na osnovu toga da bude zaštićen ni iz drugih stranaka."

Odluku o izmeni Detaljnog urbanističkog plana kojom je Matiću omogućeno da dođe do ove parcele donela je Skupština grada Beograda i to jednom 2004. i drugi put 2007. godine.

Zoran Alimpić, zamenik predsednika Skupštine grada i bivši v.d. gradonačelnika, kaže da je Skupština grada usvojila odluku o tome jer je procenjeno da je investicija izgradnje tržnog centra, u kojem je zaposlen veliki broj ljudi, važna za grad.

"Takvu odluku nije doneo niko pojedinačno, već je taj plan usvojila Skupština grada. To je prošlo i javnu raspravu”, kazao je on.

B92: Ali, dali ste četiri hektara?

Alimpić: Nismo dali, nego smo promenili urbanistički plan, i tom prilikom je došlo do preparcelacije.

B92: Pa, to je to!

Alipmić: Možda je to to, vi tako gledajte na to, ali tu odluku je donela gradska skupština.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

“MPC-u ustupljeno zemljište za Ušće”

Izvor: EMportal, 13.Apr.2009

Izmenama urbanističkog plana biznismenu Petru Matiću praktično ustupljeno zemljište na kom je izgrađen tržni centar Ušće, navodi B92.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.