Izvor: B92, 29.Dec.2008, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milosavljević: Ikea želi da dođe
Beograd -- Ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević izjavio je da je švedska kompanija Ikea zainteresovana za ulaganje u tri fabrike Simpa iz Vranja.
"Ikea je zainteresovana za fabriku dečijih krevetića, fabriku dušeka i fabriku elemenata za drvnu industriju", izjavio je on u intervjuu agenciji Beta. Milosavljević je rekao da je Ikea zainteresovana i za gradnju triju tržnih centara Srbiji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u naredne tri do pet godina, veličine oko 100.000 kvadratnih metara.
"Očekujem da će sa Ikeom doći još neki veliki trgovinski lanac i o tome se, takođe, pregovara", kazao je srpski ministar trgovine i usluga.
Prema Milosavljevićevim rečima, sa Ikeom bi mogao da dođe bar jedan lider u sektoru maloprodaje hrane i pića, ali i neki prodavci bele tehnike, akustičke opreme i programa "sve za kuću".
Kako je naveo, razgovori sa velikim trgovinskim lancima o dolasku u Srbiju, kao što su Špar, Ramstor, Tesko, još su u toku, ali niko od njih nije sigurno potvrdio da li će doći u Srbiju.
Milosavljević je rekao da finansijska kriza ima uticaj na odlaganje njihovih planova, ali i problemi sa dobijanjem građevinskih dozvola.
"Birokratija i problemi na lokalnom nivou, vezano za urbanističke planove, dobijanje građevinskih dozvola i obezbeđivanje lokacija za gradnju objekata destimulativno deluju da trgovinske lance", rekao je Milosavljević.
Kako je kazao, izmene zakona i pojednostavljenje tih procedura, u skladu sa evropskim standardima, bili bi stimulacija za ulazak trgovinskih lanaca na tržište Srbije.
Milosavljević je rekao i da očekuje da će se u 2009. godini nastaviti širenje tržišta i jačanje konkurencije i da će krajem naredne godine u Srbiju doći još neki veliki igrači.
Pogledaj vesti o: IKEA Beograd














