Izvor: Blic, 06.Sep.2011, 08:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Danas izricanje presude Momčilu Perišiću
Bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije Momčilu Perišiću danas će u Haškom tribunalu biti izrečena presuda po optužbama za pomaganje i podržavanje zločina u Sarajevu, Srebrenici i Zagrebu od 1993. do 1995. godine.
Tužilaštvo je zatražilo doživotnu kaznu zatvora za Perišića zbog pomaganja i podržavanja zločina koje su činili pripadnici VJ, a koji su preko kadrovskih centara upućeni na službu u Vojsku Republike Srpske i Vojsku Republike Srpske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Krajine.
Perišićeva odbrana zatražila je krajem marta, u završnim rečima, da Perišić bude oslobođen krivice po svim tačkama optužnice, koja ga tereti za pomaganje i podržavanje zločina u Sarajevu, Srebrenici i Zagrebu u periodu od 1993. do 1995. godine.
Perišić se tereti da je kadrovskom, logističkom i materijalnom podrškom VRS i VSK značajno doprineo zločinima koje su zapovednici i pripadnici tih vojski počinili u Sarajevu, Srebrenici i Zagrebu.
Optužnica protiv Perišića obelodanjena je 7. marta 2005. godine, kada se on dobrovoljno predao i istog dana otišao u pritvorsku jedinicu Haškog tribunala, a dva dana kasnije, 9. marta, izjasnio da nije kriv ni po jednoj tački optužnice.
Suđenje Perišiću počelo je 2. oktobra 2008. godine.












