Izvor: Blic, 02.Avg.2011, 20:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Žalbe Gotovine i Markača stigle u Haški tribunal
ZAGREB - Haški sud potvrdio je danas popodne prijem žalbi hrvatskih generala Ante Gotovine i Mladena Markača na prvostepenu presudu iz aprila kojom su osuđeni na višegodišnje kazne zatvotra.
Advokatski timovi dvojice generala predali su 1. avgusta žalbe na presude kojom su 15. aprila Gotovina i Markač kao učesnici udruženog zločinačkog poduhvata proglašeni krivim za zločine počinjene nad srpskim civilima za vreme i posle Oluje i osuđeni na 24 odnosno na 18 >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << godina zatvora. Njihova sadržina je zasad tajna.
U žalbenom procesu Markačev advokatski tim je ojačan, pa će ga uz glavnog advokata Mikuličića i američkog advokata Tomislava Kuzmanovića zastupati i londonski advokat Džon Džons i nemački profesor prava Kai Ambos.
Gotovininom advokatskom timu, u kome su od početka postupka Luka Mišetić, Gregori Kiho i Pajam Akavan, u međuvremenu se priključio Švajcarac Ženael Metro, advokat koji je u Hagu bio branilac na nekoliko suđenja.
U apelacionom veću su bivši predsednici Haškoga suda Teodor Meron i Fausto Pokar, kao i Mehmet Gini, Andresia Vaz i Karmel Agius. Treći optuženi, general Ivan Čermak oslobođen je optužbi i pušten na slobodu.
Povezane vesti: Odbrana Gotovine i Markača šalje žalbe Haškom tribunalu Na čemu se zasnivaju žalbe odbrane Gotovine i Markača Advokati Gotovine i Markača poslali najavu žalbi Gotovina i Markač sutra predaju žalbe Samo 44,6 odsto za ulazak Hrvatske u EU














