Izvor: MozzartSport.com, 13.Feb.2021, 20:04

Šok za PSV u 90+3, Ajaks može na +9

Den Hag ukočio četu Rodžera Šmita

Nadali su se da bi ovog vikenda mogli da istope prednost Ajaksa. Imali su pravo na to jer Kopljanici su izgubili tri puta zaredom u Erv Asitu od Heraklesa. Ali dogodilo se to da će lider ipak još više povećati razliku. PSV Ajndhoven nije uspeo da dobije jedan od najslabijih timova Eredivizije - Den Hag (2:2), tako da će Ajaks, ukoliko dobije večeras i u jednom odloženom meču, pobeći na ogromnih +9. A to je prednost koja >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << se u Holandiji (pogotovo kada je imao Ajaks) mnogo teško sustiže.

PSV je doživeo tri velika šoka u sudaru sa Den Hagom. Prvi je bio u 21. minutu, kada je nemački internacionalac Filip Maks, inače odličan pucač penala, promašio ceo gol sa bele tačke. Šest minuta kasnije Bobi Adekanje matirao je Iva Mvoga za 1:0, a najveći šok dogodiće se u sudijskoj nadoknadi.

PSV je uspeo da preokrene rezultat posle pola sata igre u drugom delu. Donjel Malen je pogodio prvo u 51. minutu, da bi u 76. prihvatio neverovatan poklon jednog defanzivca domaćeg sastava i rutinski matirao Frajzla.

Malenu su to bili 20. i 21. pogodak u svim takmičenjima ove sezone...

Izgledalo je da gosti sigurno koračaju ka novim bodovima i prilaze Ajaksu na minus jedan, međutim u 93. minutu veteran Mikel Kramer na izuzetno atraktivan način je pogodio za konačnih 2:2.

PSV Ajndhoven za pet dana igra protiv Olimpijakosa u Ligi Evrope, a onda ga čeka paklen raspored. Vitese, Fajenord i Ajaks kod kuće, odnosno gostovanje AZ Alkmaru.