Izvor: Danas, 31.Mar.2015, 16:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Procvat bombardovanja

Tribunal haški onomad pustio vojvodu Šešelja, sad ga potražuje natrag. I to promptno. Što reko jedan moj poznanik iz Zaovina: ne sikiram se ja kad se budalaštine prave po Srbiji, mene brine kad ostatak sveta pobudali. A izgleda da je došao i taj vakat. Haška vest je, predvidivo, izazvala pravu pometnju u beogradskoj čaršiji i mahalama, a teoretičari zavera su naprosto dobili krila. Takođe predvidivo, Aleksandar "Multipraktik" >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << Vulin - ne teoretičar, nego praktičar zavere - nije oklevao da haško potraživanje protumači kao "pokušaj destabilizacije Srbije i rušenja Aleksandra Vučića". Ja, da kažemo, ne bih išao tako daleko. Pre mi se čini da u Haškom tribunalu - grbavom još od rođenja - u stvari ne znaju šta rade. Postojanje (i velike plate) treba nekako opravdati, pa onda na jednoj sednicu puste sužnja, na drugoj zatraže njegovo izručenje, mada bi poštenije uradili da postupe kao Diogen: da nađu neko bure i da ga guraju gore-dole po Hagu.

Vojvoda je, ultrapredvidivo, sa indignacijom odbacio svaku mogućnost dobrovoljnog povratka u tamnicu, što je njegove bivše bliske saradnike dovelo u krajnje neugodnu situaciju da ga - ukoliko nameravaju da ostanu na "evropskom putu" - ganjaju i apse. Čisto sumnjam da je Vučiću i Nikoliću mrska pomisao o Šešeljevom povratku u mardelj, ali ako iko zna, njih dvojica dobro znaju da je vojvoda u stanju da od eventualnog apšenja napravi urnebesnu predstavu sa pucanjem i plakanjem, a to je stvar koja im u ionako uzavreloj Srbiji nipošto ne odgovara. Šta sad raditi? Kako postupiti? Videćemo, nadam se, rasplet situacije. Srećna okolnost je što je mart na izmaku. A zašto?

Vojvoda je, ultrapredvidivo, sa indignacijom odbacio svaku mogućnost dobrovoljnog povratka u tamnicu, što je njegove bivše bliske saradnike dovelo u krajnje neugodnu situaciju da ga - ukoliko nameravaju da ostanu na "evropskom putu" - ganjaju i apse. Čisto sumnjam da je Vučiću i Nikoliću mrska pomisao o Šešeljevom povratku u mardelj, ali ako iko zna, njih dvojica dobro znaju da je vojvoda u stanju da od eventualnog apšenja napravi urnebesnu predstavu sa pucanjem i plakanjem, a to je stvar koja im u ionako uzavreloj Srbiji nipošto ne odgovara. Šta sad raditi? Kako postupiti? Videćemo, nadam se, rasplet situacije. Srećna okolnost je što je mart na izmaku. A zašto?

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.