Orićeva odbrana ne da Mladiću uvid u dokumenta

Izvor: Blic, 23.Mar.2012, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Orićeva odbrana ne da Mladiću uvid u dokumenta

HAG - Advokati koji su branili Nasera Orića pred Haškim tribunalom protive se da se odbrani generala Ratka Mladića omogući uvid u Orićev predmet, objavljeno je danas u Hagu.

Mladićeva odbrana podnela je zahtev da joj se odobri uvid u 33 okončana predmeta, uključujući uvid u sve poverljive materijale koji su korišćeni u predmetu "Orić".

Zahtevu se, u odvojenom podnesku, ranije usprotivilo i tužilaštvo.

U zahtevu odbrane generala Mladića >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << navedeno je da se Orićev predmet odnosi na događaje i zločine koji su se navodno dogodili u Srebrenici i okolini u periodu koji se preklapa sa periodom relevantnim za optužnicu protiv Mladića.

U zatevu se još navodi da se "predmet, takođe, tiče činjeničnih događaja do 1995, koji su kritični za razumijevanje situacije u Srebrenici".

Obrazloženje o periodima koji se preklapaju advokat Vasvija Vidović smatra "potpuno netačnim" jer je, kako je navela, Orić optužen za događaje iz perioda od 10. juna 1992. do 20. marta 1993.

Vidović ističe da događaji za koje je Orić optužen "ni na koji način ne mogu da se povežu sa događajima iz optužnice protiv Mladića".

Odluku po ovim zahtevima sudsko veće pred kojim je predmet generala Mladića će doneti naknadno.

Povezane vesti: Tadić: Dužnost mi je da zatvorim stranicu istorije zvanu Ratko Mladić
Pogledaj vesti o: Hag,   Ratko Mladić

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.