Opasno, smanjiti eksploataciju gasa

Izvor: B92, 01.Feb.2018, 14:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Opasno, smanjiti eksploataciju gasa"

Hag -- Holandska agencija za nadzor rudarstva posavetovala je Vladu te zemlje da znatno smanji količinu gasa koji se eksploatiše u regionu Groningen.

Kako su naveli, rez je neophodan da bi se smanjio rizik od materijalne štete usled uzastopnih zemljotresa.

Taj savet Državne supervizije za rudnike verovatno će presudno uticati da Vlada Holandije uskoro odluči o dozvoljenom nivou ekstrakcije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa gasnog polja u Groningenu, jedne od najvećih rezervi prirodnog gasa u svetu.

Glavni inspektor za rudnike Teodor Kokelkoren rekao je da je "velika intervencija neophodna kako bi se zadovoljili bezbednosni standardi i smanjio rizik od štete".

Hiljade domova u tom regionu na severoistoku Holandije pretrpele su znatna oštećenja od stotina malih zemljotresa prethodnih godina.
Pogledaj vesti o: Hag

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.