Izvor: Glas javnosti, Srna, 15.Mar.2010, 07:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavak procesa Stanišiću, Župljaninu, Đorđeviću i Perišiću
HAG - U Haškom tribunalu danas se nastavlja glavni pretres u postupku protiv bivših policijskih zvaničnika Republike Srpske (RS) Miće Stanišića i Stojana Župljanina, optuženih za progone nesrpskog stanovništva u 20 opština BiH 1992. godine. Dokazni postupak nastavlja optužba.
Suđenje bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije generalu Momčilu Perišiću biće nastavljeno izvođenjem novog svedoka odbrane. Perišića optužnica tereti za pružanje pomoći >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << snagama u BiH i Hrvatskoj koje su počinile zločine u Sarajevu, Zagrebu i Srebrenici.
Dokazni postupak odbrane nastavlja se i na suđenju bivšem načelniku Javne bezbednosti MUP-a Srbije Vlastimiru Đorđeviću, optuženom za zločine nad albanskim civilima na Kosovu 1999. godine. Zastupnik odbrane će nastaviti da unakrsno ispituje bivšeg načelnika odeljenja policije iz Uroševca Radomira Mitića.
Glavni pretres u postupku protiv nekadašnjeg pomoćnika komandanta za obaveštajno-bezbednosne poslove Glavnog štaba Vojske RS generala Zdravka Tolimira nastavlja se u četvrtak i petak, 18. i 19. marta.
Tolimiru je optužen za genocid i druge zločine u Srebrenici i Žepi u julu 1995. godine. Tužilaštvo će u petak nastaviti da prikazuje film o događajima u Srebrenici sredinom jula 1995. godine, od dolaska srpskih snaga.
Pogledaj vesti o: Hag










