Mladić u Hagu danas  ili sutra!

Izvor: S media, 29.Maj.2011, 12:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mladić u Hagu danas ili sutra!

Ratko Mladić u Hagu danas ili sutra - najavljuju iz Tribunala. General Mladić traži diskretno prebacivanje u haški pritvor.

Ratni lider bosanskih Srba i haški optuženik Ratko Mladić mogao bi biti prebačen u pritvor Haškog tribunala danas ili sutra, kaže zamenik predsednika tog tribunala Mehmet Ginej.

Mladić ide na ćerkin grob? (FOTO, VIDEO)
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Đukić- Dejanović: Pregledala sam Mladića

Kosačov: Srbija bi mogla da doživi razočarenje

"Mladić bi mogao stići u ponedeljak ili utorak. U skladu sa međunarodnim zakonima, on će se odmah pojaviti pred sudijom", izjavio je Ginej.

On je dodao da će Mladić biti upućen pred sud nakon što budu obavljene medicinske, administrativne i finansijske procedure vezane za njegovo prebacivanje.

Turski sudija je još naveo da bi suđenje Mladiću moglo trajati jednu i po ili dve godine.

Mladić: Tražim diskretno prebacivanje

Transfer Ratka Mladića iz Specijalnog suda do aerodroma, gde će ga čekati avion kojim će odleteti u Hag, na zahtev bivšeg komandanta VRS, obaviće se diskretno, bez prisustva medija i javnosti, saznaje list "P r e s s".

Kako za list kaže vojni analitičar Aleksandar Radić, nije isključena mogućnost da Mladić do aerodroma bude prebačen helikopterom.

- Helikopter može da bude jedna od procena, a s obzirom na to da Specijalni sud nema svoj heliodrom, pronašlo bi se najbliže i najadekvatnije mesto - kaže Radić.

Profesor Fakulteta za bezbednost Zoran Dragišić da je gotovo je sigurno da će biti korišćen avion Vlade Srbije.

- Da ja organizujem prebacivanje, ono bi počelo negde oko tri ili četiri sata ujutru, čime bi se izbegle gužve na beogradskim mostovima, a i najmanji je broj ljudi na ulicama - kaže Dragišić.

(Tanjug, P r e s s)
Pogledaj vesti o: Hag

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.