Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Apr.2011, 17:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gotovina se zahvalio Splitu na počasti
ZAGREB -
General Ante Gotovina zahvalio je Splićanima na inicijativi da bude proglašen počasnim građaninom, kao i da se njegovim imenom nazove jedan gradski trg ili ulica, ali je zamolio da ta inicijativa sačeka neka bolja vremena, izjavio je za portal.hr zamenik gradonačelnika Splita Jure Šundov.
General Gotovina, kojeg je haški tribunal nedavno osudio na 24 godine zatvora za zločine u operaciji Oluja, zatražio je da se s predmetom ne ide dalje, tako da o njemu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << neće odlučivati ni Komisija ni Gradsko veće, rekao je Šundov i dodao da veruje da će "građani imati razumevanja za takav stav".
Šundov je s Gotovinom kontaktirao preko zajedničkog prijatelja Željka Dilbera, koji je ovlašćen da prenese generalov stav.
Split je pokazao da na taj način želi da mu oda počast, i to jednoglasno, ali ne možemo svojim potezima odlučivati o njegovoj sudbini, rekao je Šundov i dodao da Splićani obojici generala žele da se u Hagu što pre dođe do oslobađajuće presude.
Čak 64 odsto Splićana slaže se s inicijativom da se osuđeni general proglasi počasnim građaninom, ideji se protivi njih 33 odsto, dok je suzdržanih tek tri odsto, rezultati su istraživanja koje je objavila Slobodna Dalmacija.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...















