Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2020, 23:25

Ajaksova gol razlika za tri kola 23:3! Ten Hag predstavio novi biser, Tadiću dovoljno 20 minuta da pogodi, namesti penal i nacrta gol (VIDEO)

Davi Klasen dva puta pogađao metu, Luka Ilić strelac u pobedi Tventea

I ptice na grani znaju da su Ajaksove utakmice često pravo blago za fudbalske sladokusce, ali ono što se dešava u poslednje vreme sa Kopljanicima prevazilazi sve okvire normalnog. Nedelju dana pošto je razmontirao VVV Venlo sa neverovatnih 13:0, Ajaks je na svom terenu napunio i mrežu Fortune Sitard, ali ovog puta nešto “suptilnije“ – 5:2 (2:1).

Ajaks tako u poslednja tri kola Eredivizije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ima gol razliku od 23:3! Pre uništenja Venla, Ajaks je sa petardom počastio i Herenven na svom terenu. Poređenja radi, Ajaks je u uvodna četiri kola sezone postigao šest i primio dva gola...

Erik Ten Hag je ovaj meč ponovo iskoristio da odmori Dušana Tadića koji je s klupe odgledao sat i kusur vremena pre nego što je ušao u igru i odradio veliki posao. Zatresao je mrežu sa kreča za 4:1, nekoliko minuta ranije učestvovao je i kod gola nove Ajaksove nade Brajana Brobija. Ten Hag je pružio šansu tek punoletnom centarforu u isto vreme kada je uveo i Tadića, a Brobi mu je na svom debiju za prvi tim odmah vratio pogotkom. Igrao se 74. minut kada je Tadić lepo pronašao Davida Neresa koji je pokušao sve da završi sam, ali je lopta ostala na stativi. Na pravom mestu našao se Brobi koji je odbitak samo vratimo tamo gde mu je mesto. Tadić je takođe “namestio“ i penal za peti gol Ajaksa, kada je najstrožu kaznu izveo Kvinsi Promes. Tadiću je, dakle, bilo potrebno malo više od 20 minuta da iscrta tri Ajaksova pogotka.

Fortuna je meč otvorila iznenađujućim pogotkom engleskog napadača Džordža Koksa u 7. minutu. Isti je čovek matirao Onanu i u nadoknadi vremena za konačnih 5:2. U međuvremenu je pobedu Kopljanika trasirao Davi Klasen. Iskusni vezista uspeo je da promaši jedanaesterac u 31. minutu, ali je odbitak poslao u mrežu. Klasen je potom bio brži i od sudijske pištaljke, pa je Ajaks već na poluvremenu imao vođstvo u svojim rukama. A onda kada je bilo najvažnije Tadić je odradio pravu stvar i osigurao tri boda.

Nešto ranije Tvente je takođe zatresao mrežu pet puta i to u pobedi nad Cvoleom rezultatom 5:1 (3:0). Strelac poslednjeg gola za Tvente bio je mladi Luka Ilić u 84. minutu, odnosno nepunih 60 sekundi pošto je ušao na teren umesto Jesea Boša. I to na prelep način! Ilić se iskusno snašao i iskoristio dodavanje Tajrona Ebuehija u prostor, predriblao golmana i onda pored čuvara plasirao loptu u gol.