NIS želi da osvoji Balkan

Izvor: AutoBlog, 06.Dec.2011, 09:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NIS želi da osvoji Balkan

Naftna industrija Srbije, izvesno je, posle nešto više od dve godine otkako je većinski vlasnik postala ruska kompanija Gaspromnjeft, ima plan, ali i realnu šansu, da promeni svoju poziciju i postane značajan igrač na regionalnom tržištu, stekne lidersku poziciju u Jugoistočnoj Evropi i bude ozbiljan igrač u Srednjoj Evropi.Naime, prilikom posete predsednika Upravnog odbora Gasproma" Alekseja Milera Rafineriji nafte u Pančevu ukazano je na to da će, posle modernizacije ovog postrojenja, što se očekuje u trećem kvartalu 2012. godine i u šta će biti investirano oko 550 miliona evra, biti povećan njen kapacitet, odnosno da će se u njoj godišnje proizvoditi 4,8 miliona tona naftnih derivata – goriva evropskog kvaliteta....
Pogledaj vesti o: Gasprom

Nastavak na AutoBlog...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.