Izvor: AutoBlog, 06.Dec.2011, 09:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NIS želi da osvoji Balkan
Naftna industrija Srbije, izvesno je, posle nešto više od dve godine otkako
je većinski vlasnik postala ruska kompanija Gaspromnjeft, ima plan, ali i
realnu šansu, da promeni svoju poziciju i postane značajan igrač na regionalnom
tržištu, stekne lidersku poziciju u Jugoistočnoj Evropi i bude ozbiljan igrač u
Srednjoj Evropi.Naime, prilikom posete predsednika Upravnog odbora Gasproma"
Alekseja Milera Rafineriji nafte u Pančevu ukazano je na to da će, posle
modernizacije ovog postrojenja, što se očekuje u trećem kvartalu 2012. godine i
u šta će biti investirano oko 550 miliona evra, biti povećan njen kapacitet,
odnosno da će se u njoj godišnje proizvoditi 4,8 miliona tona naftnih derivata
– goriva evropskog kvaliteta....
Pogledaj vesti o: Gasprom















