Gasprom hteo da nas prevari, ne dugujemo 800 miliona dolara

Izvor: B92, 04.Sep.2023, 07:59

"Gasprom hteo da nas prevari, ne dugujemo 800 miliona dolara"

Predsednica Moldavije Maja Sandu izjavila je da su međunarodni revizori zaključili da su netačni navodi Gasproma da mu Moldavija duguje 800 miliona dolara.

''Ovo još nije poznato javnosti, ali sledeće nedelje vlada će izaći sa saopštenjem da smo angažovali međunarodnu kompaniju koja je obavila reviziju i nije otkrila dugove Gaspromu u iznosu od oko 800 miliona dolara, kako je hteo da nas prevari 2021'', rekla je Sandu tokom sastanka sa stanovništvom u selu Kongaz, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prenose RIA Novosti.

Kišinjev je u oktobru 2021. postigao dogovor sa Gaspromom da produži ugovor o isporuci gasa, uz reviziju duga kompanije Moldovagas 2022.

Ministar energetike Moldavije Viktor Parlikov rekao je sredinom jula da je revizorski izveštaj o dugu Gaspromu završen i da će biti poslat ruskoj strani zajedno sa nacrtom sporazuma o regulisanju istorijskog duga u iznosu većem od 720 miliona dolara.

Od decembra prošle godine Moldovagas dobija gas iz dva izvora, i to iz državnog Energokoma i Gasproma.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Gasprom

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.