Izvor: B92, 19.Jan.2010, 17:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Austrija uz Južni tok
Moskva -- Ruska državna kompanija "Gasprom" izrazila je očekivanje da će Austrija potpisati sporazum o izgradnji gasovoda Južni tok.
Južni tok je projekat "Gasproma" i italijanske kompanije "Eni" i trebalo bi da od 2015. omogući prenos 63 milijarde kubnih metara gasa godišnje. Direktor "Gasproma" Aleksej Miler je izjavio da je Rusija blizu potpisivanja sporazuma sa Austrijom. "Verujem da će međuvladin >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sporazum biti vrlo brzo okončan", rekao je Miler.
Austrija je ranije podržavala izgradnju gasovoda "Nabuko", konkurentnog Južnom toku, iza kojeg stoje Evropska unija i Sjedinjene Američke Države.
Očekuje se da će izgradnja Južnog toka početi sledeće godine, javlja AP.





