Izvor: Politika, 10.Avg.2015, 22:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vulin demantuje Momira Stojanovića
Reakcija na izjavu da se spekuliše da EU želi centar za migrante negde na Balkanu, najverovatnije u Srbiji
U Srbiji se neće graditi centar „ni za 400.000, ni za 4.000 migranata” jer to nije politika zemlje, izjavio je ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin. On je time demantovao navode predsednika skupštinskog Odbora za odbranu i bezbednost Momira Stojanovića koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << je najavio da bi u Srbiji uskoro mogao da nikne centar za 400.000 azilanata.
„Spekuliše se da EU želi takav centar negde na Balkanu, a da su velike šanse da to bude baš Srbija. Takođe se priča da bi lokacija bila negde na jugu Srbije”, rekao je Stojanović za „Blic”.
Prema Vulinovim rečima, niko od Srbije nije tako nešto tražio a naša zemlja nema ni kapacitete za tako nešto, niti bi ulazila u takav projekat.
„Mi ispunjavamo sve međunarodne obaveze kako prema tražiocima azila, tako i prema licima koja dolaze iz readmisije. Srbija ne gradi nikakve trajne centre niti će ih graditi”, rekao je Vulin dodajući da svako ko želi da uđe i izađe iz naše zemlje može to da uradi u skladu sa zakonom.
Momir Stojanović (Foto Beta)










