Izvor: B92, 10.Nov.2015, 13:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Izveštaj EK - podrška EU Srbiji
Premijer Aleksandar Vučić izjavio je da izveštaj Evropske komisije o napretku Srbije za 2015. godinu pokazuje njenu posvećnost evropskom putu.
On je dodao i da izveštaj predstavlja podršku Evropske unije Srbiji, koja, kako je istakao, "krupnim koracima ide napred".
"Ovaj izveštaj pokazuje i posvećnost Evropske unije - da Srbija jednog dana može da bude važna karika u lancu evropskih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << partnera", rekao je Vučić posle sastanka u Beogradu s državnim sekretarom za evropske poslove Ministarstva spoljnih poslova Francuske Arlemom Dezirom.
Vučić je dodao da još nije u potpunosti upoznao sa izveštajem i da će o njemu govoriti posle podne na konferenciji za medije.
Dezir je istakao da je, prema njegovim saznanjima, izveštaj veoma pozitvan za Srbiju i da se na taj način obeležava veliki uspeh Srbije, koja će prva poglavlja otvoriti dve godine od dobijanja statusa kandidata za članstvo.
"Sve ćemo učiniti da pomognemo Srbiji da napreduje u pridruživanju EU, Srbija je značajan strateški partner ne samo Francuske već i cele Evrope", kazao je Dezir.
EK je Izveštaju o napretku Srbije ocenila da je zemlja "ostala posvećena strateškom cilju ulaska u EU i da sprovodi ambiciozne političke i ekonomske reforme".
VUČIĆ O IZVEŠTAJU EK Srbija krupnim koracima ide napred uz podršku EU
Izvor: Blic, 10.Nov.2015
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da izveštaj Evropske komisije o napretku Srbije za 2015. godinu pokazuje njenu posvećnost evropskom putu, ali i podršku Evropske unije Srbiji, koja, kako je istakao, "krupnim koracima ide napred"...- Ovaj izveštaj pokazuje i posvećnost...



