Izvor: Kurir, 19.Maj.2010, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SRBIJA I CRNA GORA ZAJEDNO KA EU
BEOGRAD - Ministarka za evropske integracije Crne Gore Gordana Đurović i potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić založili su se danas u Beogradu za jačanje saradnje dve zemlje na putu ka članstvu u Evropskoj uniji.
Đelić i Gordana Đurović su na konferenciji za novinare, posle sastanka, rekli da su se dogovorili da dve zemlje sarađuju u prevođenju zakonskih tekovina EU.
Đelić je rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da je Crna Gora upravo odgovorila na upitnik Evropske komisije i da će Srbija koristiti taj dokument.
On je rekao da Srbija podržava puno članstvo Crne Gore u EU, kao i da što pre dobije status kandidata. Ocenio je da je uspeh Crne Gore na putu evropskih integracija pozitivan i za Srbiju.












