Izvor: RTS, 20.Mar.2015, 21:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SPS: Očekujemo brzo otvaranje poglavlja
Zamenik šefa poslaničke grupe SPS-a Đorđe Milićević izjavio je da ta partija očekuje brzo otvaranje pregovaračkih poglavlja sa EU.
Đorđe Milićević smatra i da je Srbija postigla zapažene rezultate na putu evropskih integracija.
"Ti rezultati jesu i vidljivi i prepoznatljivi. Ubeđeni smo da će oni biti na pravi način >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << veoma brzo vrednovani i verujem da će vrlo brzo biti otvorena i prva poglavlja", rekao je Milićević novinarima u parlamentu, prenosi Tanjug.
Naveo je da je Srbija pokazala spremnost da uđe u uspešne reformske procese koji vode ka finansijskoj konsolidaciji.
"Srbija je pokazala jednu jasnu opredeljnost za dijalog sa Prištinom, nastavak normalizacije odnosa i dala doprinos tome što je potvrđeno od evropskih zvaničnika", istakao je Milićević.
Dodao je i da je nastavljena odlučna, kontinuirana i neselektivna borba protiv kriminala i korupcije.








