Izvor: S media, 10.Jul.2010, 17:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Priština protiv posredovanja EU
Predstavnici institucija Kosova ne bi pristali da Ujedinjene nacije (UN) posreduju u eventualnim tehničkim ragovorima između Beograda i Prištine koji bi mogli da se vode posle savetodavnog mišljenja Međunarodnog suda pravde, izjavio je zamenik kosovskog premijera Hajredin Kuči.
Kako prenosi Radio Slobodna Evropa, predstavnici vlasti u Prištini, ali i opozicije, smatraju da UN ne mogu da budu posrednik, jer imaju neutralan stav o statusu Kosova.
Osim toga, veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << broj država članica UN još nije priznao nezavisnost Kosova, pa je za Prištinu prihvatljivo samo posredovanje Evropske unije i SAD.
Kuči napominje da prištinske institucije namaju informaciju da će UNMIK ili UN posredovati u razgovorima, ali ukazuje da je za Prištinu "posredovanje UNMIK naprihvatljivo", jer je "odavno tražila da UNMIK ode sa Kosova".
Sva izvršna ovlašćenja sada su preneta na kosovsku vladu i međunarodnu civilnu kancelariju, rekao je Kuči.














