Izvor: Blic, 08.Apr.2016, 20:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popov: Hrvatska želi da pokaže ucenjivački kapacitet

Direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov rekao je da se stav Hrvatske koja ni danas nije dala zeleno svetlo za otvaranje poglavlja 23 u pregovorima EU i Srbije očekivan jer ona želi da pokaže svoj ucenjivački kapacitet.

"Oni žele da pokažu ucenjivački kapacitet i mi možemo očekivati nove nevolje", rekao je Popov u izjavi Tanjugu.

Da razlog nije zakon o univerzalnoj jurisdikciji, našao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bi se neki drugi, smatra on.

Popov kaže da ne zna da li će nakon ovog uslediti pritisak na Hrvatsku da malo popusti, jer je ta vlada, kako smatra, "suviše otišla udesno i gradi svoju politiku na tvrdoj ruci prema susedima, pokazujući mišiće".

Pročitajte još:

"Nije se dogodilo očekivano, da će kad prođe kampanja, kad se stišaju strasti, dve patriotske opcije u Srbiji i Hrvatskoj lakše dogovarati i da će odnosi krenuti uzlaznom linijom. Naprotiv", kaže Popov.

On ukazuje da ima i previše otvorenih pitanja, poput pitanja granica i nestalih, kao i imovinskog pitanja građana, koja je trebalo ranije rešavati.

Prema njegovim rečima, Srbija nije bila dovoljno inicijativna nekih ranijih godina kada je imala daleko "raspoloženije režime na vlasti u Hrvatskoj i kad se to moglo rešavati"

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.