Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Nov.2011, 13:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Podrška Nemačke Srbiji na putu ka EU
BEOGRAD -
Potpredsednica Skupštine Srbije Gordana Čomić primila je danas delegaciju Bundestaga koja se nalazi u poseti republičkom parlamentu, a sagovornici su se složili da postoji veliko interesovanje da se produbi i proširi saradnja i prijateljstvo između Srbije i Nemačke koja će i dalje pružati podršku Srbiji na putu ka članstvu u EU.
U saopštenju iz Skupštine Srbije navedeno je da je delegacija Bundestaga koju čine narodni poslanik Kai Gering, potpredsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Slobodnog univerziteta u Berlinu Verner Vet i šef Odseka za službena i mandatna putovanja Gabriele Šmit došla u posetu Skupštini Srbije povodom dodele stipendija IPS našim studentima.
Poslanik Bundestaga Kai Gering je podsetio da se ovakav vid saradnje i stipendiranja sprovodi od 2004. godine i da je do sada Bundestag ugostio 40 stipendista iz Srbije.
Ove godine IPS je od velikog broja zainteresovanih kandidata odabrao pet izuzetno kvalifikovanih i talentovanih mladih ljudi koji će se upoznati sa radom Bundestaga, dodao je Gering.
Čomićeva je istakla da je od velike važnosti ulaganje jedne države u znanje i zahvalila gostima na velikoj podršci Nemačke u ostvarivanju tog cilja. Razmena znanja i ideja je za mene uvek dobra vest, naglasila je Čomićeva.
Profesor Vet upoznao je prisutne s programima internacionalizacije nemačkih univerziteta i pozvao srpske univerzitete na bilateralnu saradnju radi internacionalizacije univerziteta.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











