Optuženi za ilegalno prebacivanje stranaca iz Srbije u EU

Izvor: Blic, 14.Maj.2013, 01:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Optuženi za ilegalno prebacivanje stranaca iz Srbije u EU

Kancelarija za borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) Hrvatske podigla je juče optužnicu protiv trojice Avganistanaca i sedmoro državljana Hrvatske zbog krijumčarenja stranaca iz Srbije u zemlje Evropske unije.

Optuženima se stavlja na teret da su od kraja septembra do početka novembra 2012. godine iz Srbije u Hrvatsku u 19 navrata prebacili najmanje 145 stranih državljana, a iz Hrvatske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Sloveniju u dva navrata najmanje devet stranaca. Prebacivanje još šestoro stranaca sprečila je policija.

U saopštenju USKOK-a navodi se da se optuženima stavlja na teret da su u nepuna dva meseca u Kutini, Vinkovcima, Zagrebu i na području Tovarnika, Bajakova, Lipovca i Mučića, s osobama iz Srbije dogovorili preuzimanje, prevoz i prebacivanje većeg broja stranih državljana iz Srbije u Hrvatsku, a potom u zemlje EU.

Predloženo je da se trojici optuženih produži istražni zatvor u kojem se nalaze, kao i oduzimanje pritivpravno stečene imovinske koristi. USKOK, međutim, nije naveo o kojoj novčanoj sumi se radi.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.