Očekujemo odluku o datumu što pre

Izvor: B92, 09.Mar.2013, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Očekujemo odluku o datumu što pre"

Beograd -- Direktor Kancelarije Vlade Srbije za evropske integracije Milan Pajević rekao je da je najvažnije da Srbija čini sve da ispuni svoje obaveze na putu ka EU.

On je ocenio da je potpuno nesvrsishodno baviti se nagađanjem o datumu otvaranja pregovora i raznim scenarijima.

"Najvažnije je da Srbija čini sve da ispuni svoje obaveze, i što je još važnije, intenzivno se radi na unutrašnjim reformama >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u saradnji sa Evropskom unijom, a sve te reforme su u interesu celog našeg društva", rekao je Pajević za Tanjug.

On je dodao da Srbija očekuje formalnu odluku o datumu za otvaranje pregovora što pre.

"Ali čak i ako se to ne desi u junu, nastavljamo da se na radno-tehničkom nivou pripremamo za početak i vođenje pregovaračkog procesa, kao što nastavljamo i dalje usklađivanje našeg zakonodavstva sa evropskim", istakao je Pajević.

On je dodao da su "Večernje novosti" neprecizno prenele njegovu izjavu da su evropski lideri najbliži odluci da u junu Srbiji ne daju tačan datum, već da odobre početak izrade pregovaračke platforme za pristupanje EU.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.