Izvor: RTS, 21.Mar.2013, 13:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nedeljković: Zadovoljan sam ishodom sastanka u Briselu
Zadovoljan sam što je pregovarački tim Beograda na sastanku u Briselu podvukao crvenu liniju i nije prihvatio dalja uslovljavanja i ucene SAD i EU, rekao načelnik Kosovskomitrovačkog okruga Radenko Nedeljković.
Načelnik Kosovskomitrovačkog okruga Radenko Nedeljković rekao je da je zadovoljan što pregovarački tim Beograda na sastanku u Briselu nije prihvatio ucene Sjedinjenih Američkih Država i Evroske >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Unije.
"Zadovoljan sam što je naš pregovarački tim stavio tačku, podvukao crvenu liniju i nije prihvatio dalja uslovljavanja i ucene koje su dolazile iz SAD i EU", rekao je Nedeljković za Televiziju Most iz Zvečana.
Okružni načelnik je naveo da je "stekao utisak da je Beograd juče definitivno odbio da potpiše Sporazum o dobrosusedskim odnosima dve suverene države".
"Stekao sam utisak da se manje govorilo o zajednici srpskih opština i njihovim ovlašćenjima", rekao je Nedeljković, dodajući da je "jasno da je, posle posete nemačkih poslanika Srbiji, poslata jasna poruka da od datuma nema ništa i da se od Srbije traži da prizna Kosovo kao suverenu državu".
Prema rečima Nedeljkovića, Srbi sa Kosova ne učestvuju u dijalogu u Briselu, jer su, kako smatra, izmenjeni delovi Rezolucije i Platforme koju je utvrdila Skupština Srbije.
Nedeljković je ponovio da će, ukoliko se nastavi kršenje ustavnog poretka na Kosovu i budu ugrožena prava Srba i drugih nealbanaca, biti "iskorišćeno ustavno i zakonsko pravo" da se formira "pokrajinska skupština" i "prenese suverenitet na narod sa svim zakonodavnim i izvršnim ovlašćenjima".
Učesnici jučerašnjeg sastanka u Briselu srpski i kosovski premijeri i predstavnica EU, ocenili su da ima napretka u dijalogu, ali nisu izneli konkretan dogovor.
















