Ne možemo ostati, bilo bi kao i da ne odlazimo

Izvor: B92, 17.Jan.2017, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ne možemo ostati, bilo bi kao i da ne odlazimo"

London -- Britanski ministar finansija Filip Hamond izjavio je da Velika Britanija ne može biti deo zajedničkog tržišta Evropske unije.

Hamond je u britanskom parlamentu kao prethodnica dugo očekivanom govoru premijerke Tereze Mej, najavio nameru vlade da jedinstveno tržište napusti.

Mej je navela da bi ostajanje značilo povinovanje pravilima i regulative bez mogućnosti da se o njima izjasni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ili ih menja. “To bi bilo kao da i ne napuštamo EU”.

Mej je posta vila 12 prioriteta u pregovorima o izlasku iz EU, od kojih je prvi napuštanje jedinstvenog tržišta.

Velika Britanija će, kako je navela, povratiti kontrolu svojih granica, ali će svi građani EU i dalje biti dobrodošli.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.