Lajčak: Snažan rejting Srbije

Izvor: Studio B, 07.Dec.2015, 09:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lajčak: Snažan rejting Srbije

Potpredsednik Vlade Slovačke i ministar spoljnih poslova Miroslav Lajčak ocenio je da Srbija ima snažan rejting i sada rešava probleme umesto da bude deo problema.

"Vlada je pokazala da je ozbiljna kada je rec o evropskim integracijama i da želi da suštinski sprovodi reforme. Nema sumnje da je Srbija donela teške odluke i da želi u EU. Više nema veoma loš imidž iz devedesetih, to više nije ta zemlja", >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << rekao je Lajčak za današnju Politiku.

Kada je reč o migrantskoj krizi, šef slovačke diplomatije smatra da EU "živi dve stvarnosti".

"Jedna je u našim deklaracijama u kojima je sve u najboljem redu, a druga je ona na terenu, gde ništa nije u redu", ocenio je Lajčak.

"Govorimo da postoji šengenski režim. "Šengen" podrazumeva zaštitu granica, da niko ne može da uđe, a da ne znamo ko je i zašto dolazi. A da li to postoji u realnosti? Ne postoji", ocenio je Lajčak, čija otvoreno kritikuje nacin na koji Brisel pristupa problemu sa azilantima.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.