Izvor: RTS, 25.Mar.2012, 01:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LSV: DS ispunio očekivanja
Aktuelna vlada ispunila očekivanja LSV-a, poručeno je sa tribine te stranke u Futogu, zbog čega ta stranka na parlamentarne izbore ide u koaliciji sa DS-om.
Na predizbornoj tribini Lige socijaldemokrata Vojvodine u Futogu njeni čelnici su poručili da na parlamentarne izbore idu u koaliciji sa Demokratskom strankom, istakavši da je aktuelna vlada ispunila njena očekivanja.
Lider LSV Nenad Čanak je rekao da je vlada Mirka Cvetkovića ispunila tri bitna cilja zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << čega je i dobila podršku Lige. Završila je saradnju sa Hagom, konkretizovala je pregovore sa EU i donela set proevropskih zakona.
Odluku da u pokrajini i na lokalu stranka izađe uz podršku SPO, Čanak je objasnio time što su te dve stranke više od 20 godina u borbi za Srbiju koja će se, kako je rekao, prepoznavati po Novaku Đokoviću, a ne po Ratku Mladiću.
Čanak je rekao da LSV ne traži da Vojvodina bude država u državi.
"Kada tražim da u Vojvodini imamo svoju izvršnu vlast, mnogi mi kažu da tražim državu u državi, bolje i država u državi nego država van države, mada ne tražim ni jedno ni drugo", naveo je Čanak.
Čanak je napomenuo da ne želi da obećava ni nova radna mesta, ni brži preporod i razvoj, ali da će svakodnevno raditi na tome da žiteljima Vojvodine i Srbije bude bolje.
Poslanik u republičkoj skupštini i kandidat Lige za gradonačelnika Novog Sada Aleksandra Jerkov rekla je da LSV na parlamentarne izbore ide u koaliciji sa DS-om, jer ima obavezu da pomogne svakome ko može da pobedi Srpsku naprednu stranku.
Govoreći o lokalnim i pokrajinskim izborima, Jerkov je napomenula da će LSV odmeriti svoju snagu, uz podršku SPO.
"Novom Sadu i Futogu treba neko kome će Novi Sad biti glavni grad i neko ko neće za svako pitanje morati da se obraća Beogradu. Ako je gradonačelnik Beograda drugi čovek u Srbiji onda mi hoćemo da gradonačelnik Novog Sada bude treći čovek Srbije", poručila je Jerkov.
Prema njenim rečima, predstvnici LSV u republici biće ti "koji će svima jasno da kažu da su za pet godina Vojvodini uskraćena tolika sredstva da bi sama mogla da kupi ceo NIS".








