LAJČAK: EU ZABRINUTA DOGAĐAJIMA U BIH

Izvor: Kurir, 18.Apr.2011, 13:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LAJČAK: EU ZABRINUTA DOGAĐAJIMA U BIH

SARAJEVO - Izvršni direktor Evropske unije (EU) za zapadni Balkan Miroslav Lajčak najavio je da će doći u Sarajevo do kraja aprila kako bi u "direktnom razgovoru s liderima u BiH procijenio situaciju i tražio put napred".

"Previše je vremena potrošeno, posebno u procesu konstituisanja vlasti na državnom nivou", rekao je Lajčak. On je istakao da će sa liderima iz BiH razgovarati o svim važnim pitanjima, uključujući i najavljeni referendum Narodne Skupštine Republike >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srpske o radu Suda i Tužilaštva BiH i odlukama visokog predstavnika.

"Za nas referendum nije način za rešavanje problema. EU ne podržava i nikako neće podržati tu inicijativu", rekao je Lajčak. Na pitanje hoće li EU posegnuti za sankcijama, povodom odluke o referendumu, Lajčak je odgovorio da se "niko ne treba bojati da će Unija biti slaba", , prenos  za Dnevni avaz.

"Mi imamo dosta snage, svoje mehanizme koji deluju, oni su se pokazali i na primjeru mnogih drugih država i ne treba sumnjati da se to neće desiti i u slučaju BiH", rekao je Lajčak.

On je istakao da EU očekuje što skorije formiranja državne vlade koja će imati odlučnost da sprovodi reforme. "Cilj mog dolaska i jeste u tome da potražimo izlaz. Mi jesmo zabrinuti stanjem u BiH. Kada bi sve bilo uredu, ja ne bih morao dolaziti, niti bi EU morala izdavati saopštenja. Ono što mi radimo nije, niti to treba tako posmatrati, pobeda za jedne, a gubitak za druge, već traženje najboljih rešena za BiH", istakao je Lajčak.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

EU protiv referenduma u RS

Izvor: Vesti-online.com, 18.Apr.2011

Izvršni direktor Evropske unije za zapadni Balkan, Miroslav Lajčak kaže da Brisel ne podržava najavljeni referendum u Republici Srpskoj. Lajčak dolazi u Sarajevo kako bi sa liderima BiH razgovarao o budućnosti te zemlje...Lajčak je najavio da će doći u Sarajevo do kraja aprila kako bi u "direktnom...

Nastavak na Vesti-online.com...

Federalni parlament 27. aprila o referendumskoj odluci Skupštine RS

Izvor: Nezavisne Novine, 18.Apr.2011

SARAJEVO - Predstavnički dom i Dom naroda federalnog Parlamenta održaće u srijedu, 27.aprila, posebne sjednice na kojima će definisati stavove o nedavnoj odluci Narodne skupštine Republike Srpske (RS) o održavanju referenduma u Srpskoj o nametnutim odlukama visokog predstavnika u BiH.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.