Ketrin Ešton iduće nedelje u Beogradu i Prištini

Izvor: Beta, 20.Maj.2011, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ketrin Ešton iduće nedelje u Beogradu i Prištini

BRISEL, 20.maja 2011.(Beta) - Visoka predstavnica Evropske unije Ketrin Ešton će 26. maja posetiti Beograd da bi sa srpskim najvišim zvaničnicima razgovarala o reformama koje Srbija sprovodi u procesu pridruživanja EU, regionalnoj saradnji, kao i o toku dijaloga Beograd-Priština i očekivanjima da taj dijalog ubrzo donese i neke opipljive rezultate.

To su agenciji Beta preneli izvori u Evropskoj komisiji, a Maja Kocijančič, portparol Ketrin Ešton, je potvrdila da će visoka predstavnica za spoljnu politiku i bezbednost EU 27. maja boraviti i u Prištini gde će razgovarati o evropskim reformama na Kosovu i dijalogu s Beogradom.

Reč je o redovnoj, ranije planiranoj poseti visoke predstavnice EU Beogradu i Prištini, dodala je Maja Kocijančič.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.