Izvor: Blic, 09.Maj.2013, 13:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Keljmendiju mesec dana pritvora
Euleksov sudija u Osnovnom sudu u Prištini odredio je jednomesečni pritvor Naseru Keljmendiju, optuženom za pokušaj ubistva i trgovinu narkoticima u BiH, saopštila je danas misija EU na Kosovu.
Pritvor je zatražio Euleksov tužilac iz kancelarije Specijalnog tužilaštva Kosova.
Keljmendi je uhapšen u utorak na osnovu naloga koji je izdao Euleksov tužilac koji je pokrenuo istragu o ovom slučaju.
Keljmendi je pod istragom, pored ostalih krivičnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dela, i za organizovani kriminal. To su ista dela za koja je optužen u Bosni i Hercegovini. On je u BiH optužen i za pokušaj ubistva, kao i za prodaju i distribuciju narkotika u Južnoj Americi, Turskoj, Srbiji, Hrvatskoj i drugim zemljama Zapadnog Balkana. On je bio u bekstvu, a u nedelju je uhapšen na Kosovu.
Kosovski zakoni omogućili su da se Keljmendi zadrži 48 časova u policiji, jer građani Kosova ne mogu biti držani u pritvoru u vezi sa izručenjem u odsustvu medjunarodnog sporazuma. Kosovo nema takav sporazum sa BiH.
Nakon puštanja iz policijskog pritvora, Keljmendi je uhapšen na osnovu naloga koji je izdao Euleksov tužilac koji je pokrenuo istragu slučaja Keljmendi, za ista krivična dela za koje je optužen u BiH.
Slučaj je u nadležnosti Specijalnog tužilaštva jer je osumnjičeni i pod istragom za organizovani kriminal. Službenici Euleksa u Ministarstvu pravde Kosova mogu asistirati u kontaktu između relevantnih aktera, ali Euleks, radeći u okviru
kosovskih zakona, nema mandat da izručuje građane Kosova, saopštila
je Misija EU.
Najčitanije SADA:
Mesec dana pritvora za Keljmedija
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Maj.2013
Euleksov sudija u Osnovnom sudu u Prištini odredio je jednomesečni pritvor Naseru Keljmendiju, optuženom za pokušaj ubistva i trgovinu narkoticima u BiH, saopštila je danas misija EU na Kosovu.
Kuči: U slučaju Keljmendi će se postupati po Ustavu Kosova
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 09.Maj.2013
Zamjenik premijera i ministar pravde Kosova Hajredin Kuči je danas izjavio da će se u slučaju Nasera Keljmendija, optuženog za pokušaj ubojstva i trgovinu narkoticima u BiH, postupati prema zakonu i Ustavu Kosova. Kuči je za agenciju Kosovapres izjavio da Ustav Kosova predvidja da gradjani Kosova...





