Izvor: Kurir, 11.Okt.2010, 14:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KACIN: SLIKE IZ BEOGRADA LOŠA PORUKA
BRISEL - Izvestilac EP za Srbiju Jelko Kacin ocenio je da poruka iz Beograda može negativno da utiče na odluku Holandije o daljem napretku Srbije ka EU.
BRISEL - Izvestilac EP za Srbiju Jelko Kacin ocenio je da poruka iz Beograda može negativno da utiče na odluku Holandije o daljem napretku Srbije ka EU.
- Slike Beograda u opsadnom stanju, koje su obišle svet, šalju izrazito lošu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << poruku o pomanjkanju elementarne tolerancije prema manjinama u Srbiji, ali i o neefikasnosti državnih institucija - naveo je Kacin.
Beograd je, prema njegovim rečima, propustio jedinstvenu šansu da pokaže na vidljivom primeru da je vladavina prava potpuno uspostavljena u Srbiji.
"Poruka koja stiže iz Beograda može samo negativno da utiče na odluku holandske vlade i parlamenta o daljim koracima Srbije u evropskim integracijama", napomenuo je Kacin.
Pohvalivši ministra unutrašnjih poslova Srbije Ivicu Dačića i lidera Liberalno-demokratske partije Čedomira Jovanovića zbog toga što su nedvosmisleno stali iza održavanja parade, Kacin je rekao da ceo politički establišment mora jasno da reaguje i da država mora da obezbedi javni red i mir, nesmetano funkcionisanje vladavine prava i da se obračuna sa svim vidovima nasilnog ekstremizma.
Slovenački poslanik u EP izrazio je u saopštenju solidarnost s povređenim policajcima i građanima.






