Junkeru peticija za rođendan

Izvor: B92, 09.Dec.2014, 20:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junkeru peticija za rođendan

Protivnici sporazuma o slobodnoj trgovini EU i SAD su predsedniku EK Žan-Klodu Junkeru predali više od milion potpisa povodom njegovog 60. rođendana.

Koalicija "Stop TTIP", koja okuplja oko 320 organizacija iz 24 članice EU, pokrenula je peticiju kojom poziva na okončanje pregovora o slobodnoj trgovini sa SAD (TTIP) i blokiranje sporazuma sa Kanadom (CETA). Za dva meseca prikupljeno je više od milion potpisa.

Nekoliko desetina aktivista je danas protestovalo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ispred sedišta Evropske komisije u Briselu nakon čega su predali Junkeru koji je rođen 9. decembra 1954. godine, simboličnu rođendansku čestitku sa 1.101.539 potpisa.

"Junker treba da ostane veran obećanjima da će služiti opštem dobru i evropskim građanima", izjavio je portparol koalicije Mišel Efler i poručio da "evropski građani više ne žele te tajne sporazume".

Delegaciju koalicije treba da primi evropska komesarka za trgovinu Sesilija Malmstrem koja u ime Evropske unije vodi pregovore sa SAD.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.