Grčka: Svaki peti u javnom sektoru

Izvor: B92, 30.Jul.2010, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka: Svaki peti u javnom sektoru

Atina -- Gotovo svaki peti zaposleni Grk radi u državnoj službi, pokazao je popis koji je vlada u Atini morala da izvrši kao uslov za dobijanje finansijske pomoći.

Grčki Zavod za statistiku je saopštio da je registrovano oko 768.000 državnih službenika, što je 17,5 odsto ukupne radne snage u Grčkoj, koju čini 4,4 miliona ljudi.

Prebrojavanje radnika na platnom spisku države je bilo neophodno kao jedan od uslova za dobijanje 110 milijardi evra >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vrednog paketa pomoći EU i MMF-a za spas Grčke od bankrota.

Procenat državnih zaposlenika u drugim evropskim državama varira, pa se u Britaniji i Francuskoj kreće oko 21 odsto, a u Nemačkoj tek 11 odsto.

Neki državni službenici su se protivili popisu, iz straha da će podaci biti iskorišćeni da im se smanji plata ili status na poslu.

U Grčkoj su među državne službenike ubrojani radnici centralne i lokalnih uprava, kao i drugi zaposleni koje plaća država - poput sudija, lekara u državnim bolnicama, vojnog osoblja i sveštenika. Radnici državnih preduzeća nisu obuhvaćeni tim popisom.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Grčka objavila broj zaposlenih u javnom sektoru

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Jul.2010, 05:26

ATINA -..Gotovo svaki peti zaposleni Grk radi u državnoj službi, pokazao je popis koji je vlada u Atini morala da izvrši kao uslov za dobijanje pomoći od Evropske unije i Međunarodnog monetarnog fonda (MMF)...Grčki Zavod za statistiku je saopštio da je u novoj bazi podataka registrovano oko 768.000...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.