EU dobila veliku podršku

Izvor: B92, 23.Feb.2023, 19:06

EU dobila veliku podršku

Većina građana Evrope podržava odgovor EU na rusku invaziju na Ukrajinu i solidariše se, pokazalo je istraživanje koje je danas objavila Evropska komisija.

Istraživanje je sprovedeno od 12. januara do 6. februara ove godine u 27 država članica pokazuje da se 91 odsto ispitanika slaže sa pružanjem humanitarne pomoći, a da je 88 odsto za prihvatanje ljudi koji beže od rata, prenosi Index.hr, a piše Hina.

Pružanje finansijske podrške Ukrajini >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odobrava 77 odsto, a ekonomske sankcije ruskoj vladi, kompanijama i pojedincima 74 odsto ispitanika.

Evropljani i dalje u velikoj meri podržavaju zabranu ruskih državnih medija (67 odsto) i ulaganje sredstava EU u kupovinu i nabavku vojne opreme Ukrajini (65 odsto)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Većina Evropljana zadovoljna odgovorom EU na rusku agresiju na Ukrajinu

Izvor: Danas, 24.Feb.2023, 08:19

Evropska komisija je objavila da istraživanje agencije Eurobarometar pokazuje da većina evropskih građana podržava odgovor EU na rusku invaziju Ukrajine i da je solidarna s tom napadnutom zemljom.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.