EU POOŠTRILA SANKCIJE SIRIJI

Izvor: Kurir, 24.Sep.2011, 15:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EU POOŠTRILA SANKCIJE SIRIJI

BRISEL - Evropska unija uvela je nove sankcije Siriji, objavljeno je danas u evropskom Službenom listu.

Lista sirijskih kompanija kojima je zabranjeno da posluju u EU sada obuhvata Sirijatel, glavnog mobilnog operatera, privatnu kompaniju Ham Industriz, i nekoliko građevinskih i investicionih firmi, navodi list.

EU je pooštrila sankcije >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Siriji u nastojanju da pojača pritisak na režim predsednika Bašara Asada i primora ga da obustavi represiju nad antivladinim demonstrantima.

Na evropskoj crnoj listi nalazi se i TV Adunija i tri kompanije povezane sa sirijskom vojskom, dok je lista osoba kojima je imovina zamrznuta, a ulazak u EU zabranjen, proširena.

Ta lista sada obuhvata i ministre pravde i informacija.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.