EU: POMOĆI DIJALOG BEOGRADA I PRIŠTINE

Izvor: Kurir, 27.Jul.2010, 12:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EU: POMOĆI DIJALOG BEOGRADA I PRIŠTINE

BRISEL - Šefovi diplomatije članica Evropske unije razgovarali su tokom današnjeg sastanka Saveta za spoljne poslove o evropskoj perspektivi zapadnog Balkana i ponovili spremnost Unije da pomogne dijalog između Beograda i Prištine.

BRISEL  - Šefovi diplomatije članica Evropske unije razgovarali su tokom današnjeg sastanka Saveta za spoljne poslove o evropskoj perspektivi zapadnog Balkana i ponovili >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << spremnost Unije da pomogne dijalog između Beograda i Prištine.

"Tokom radnog ručka, ministri su razgovarali o situaciji na Kosovu i budućem putu Kosova ka evropskim integracijama posle objavljivanja savetodavnog mišljenja Međunarodnog suda pravde" o legalnosti jednostranog proglašenja nezavisnosti, navodi se u večerašnjem saopštenju Saveta EU.

Ministri su, kako se navodi, ocenili da je savetodavnim mišljenjem otvorena nova faza u rešavanju kosovskog pitanja i ponovili spremnost EU da pomogne u procesu dijaloga između Beograda i Prištine koji bi imao za cilj da unapredi saradnju, omogući napredak na putu ka EU i poboljša život običnih ljudi.

U okviru razgovora o zapadnom Balkanu, ministri su razgovarali i o Bosni i Hercegovini i potrebi da se u ovoj državi, posle oktobarskih izbora, obnovi elan za promene, uz snažnije prisustvo EU i upotrebu evropske perspektive kao motora za promene u BiH.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.