Izvor: Kurir, 24.Sep.2010, 19:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EŠTONOVA: VEOMA VAŽNO DA DIJALOG POČNE ODMAH
BEOGRAD - Dogovor Kosova i Srbije je od suštinske važnosti za uklanjanje prepreka na putu ka članstvu u Uniji, poručila visoka predstavnica za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton.
BEOGRAD - Dogovor Kosova i Srbije je od suštinske važnosti za uklanjanje prepreka na putu ka članstvu u Uniji, poručila visoka predstavnica za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton.
Integracije u Evropsku >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << uniju su dugoročan proces i zato je veoma važno da dijalog počne odmah", istakla je Eštonova.
Komentari baronice Ešton, dolaze posle njenog prvog susreta sa zvaničnicima Prištine i Beograda, u kojem je glavna tema bila pitanje pregovora.
Eštonova je rekla da odluka o izmeni Rezolucije za predsednika Tadića nije bio "lak" posao, ali da otvara "novo poglavlje".
Ovo je pravi trenutak za početak dijaloga i, pre svega, prilika da se otklone sve prepreke na putu ka Evropskoj uniji, istakla je Eštonova i dodala da od ishoda pregovora najviše zavisi poboljšanje života ljudi.
Eštonova je najavila da će sa drugim međunarodnim akterima, uključujući i Sjedinjene Američke Države, pripremiti uslove za pregovore.
Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost istakla je da će se razgovori fokusirati na promovisanje saradnje i poboljšanje života ljudi, ali i na pitanje statusa za sever, gde većinski živi srpsko stanovništvo.
Ona je istakla da će se pregovori održavati "korak po korak", gde bi se konkretna pitanja rešavala jedno za drugim.
















