Dogovor sa Prištinom, pa pregovori

Izvor: B92, 06.Mar.2012, 14:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dogovor sa Prištinom, pa pregovori

Kopaonik -- Želimo da Srbija do decembra dobije datum za početak pregovora za članstvo u EU, od koga će velike koristi imati građani i privreda, kaže Vensen Dežer.

Šef delegacije EU u Srbiji je rekao da je dodeljivanje statusa kandidata odgovor 27 članica EU koji pokazuje da one žele da vide Srbiju u evropskoj porodici i da zajedno sarađuju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na tom putu.

Učestvujući na 19. Kopaonik biznis forumu, Dežer je rekao da Evropska komisija u oktobru podnosi novi izveštaj i da Srbija do tada treba da ostvari napredak, dodajući da se početak pregovora može očekivati ako se reše prioriteti koji se odnose na dijalog Beograda i Prištine.

On je rekao da je Srbija, uz pomoć EU, dosta učinila na putu evropskih interacija, ali da i dalje treba da se bavimo unapređenjem vladavine prava, suzbijanjem korupcije, unapređenjem konkurentnosti i sprovođenjem strukturnih reformi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.