Izvor: S media, 30.Dec.2010, 16:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đelić: Manje svađa, više rada
Naredne godine svi moramo više da radimo. Moramo da prestanemo da se svađamo kako bismo ispunili sve zacrtane ciljeve, kaže za S media portal potpredsednik Vlade Božidar Đelić.
Đelić ističe da je Srbija odabrala Evropsku Uniju kao svoj put na spoljnopolitičkom planu, a da je na unutrašnjem uspela da očuva stabilnost.
U junu je počela ratifikacija Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju,a potom je u oktobru počeo proces koji bi naredne godine >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << trebalo da se završi dobijanjem statusa kandidata. Na unutrašnjem planu imali smo uspešnu borbu za očuvanje stabilnosti, ali i veliki poteškoće sa stopom nezaposlenosti koja je najveća briga naših građana, kaže Đelić.
On ističe da u 2011. bi svi trebalo više da rade.
- Često kažem da svi u Vladi, institucijama, školama moraju da rade bolje i više. Globalna performansa bi mogla da bude bolja. I dalje trošimo previše energije na unutrašnje razmirice bez ikakvog razloga. Ono što je i dalje skriveni potencijal Srbije je ono što bi ona mogla da uradi kad bi se više i bolje radilo.
Građani u 2011. prema Đelićevim rečima mogu da očekuju određenja poboljšanja.
U januaru se nakon skoro tri godine ide na odmrzavanje plata i penzija. To je skromno prvo povećanje koje, nadam se, najavljuje neke bolje okolnosti . Ja bih bio najsrećniji kada bismo odmah mogli značajno da poboljšamo plate. U svakom momentu moramo biti svesni da se ne može deliti ono što nije zarađeno. Građani mogu da očekuju završetak jednog broja infrastrukturnih projekata kao i početak proizvodnje Fijata, završetak privatizacije Telekoma i status kandidata krajem godine
Dušan Mlađenović







