Denio: Srbija u EU 2018. - rekord

Izvor: B92, 11.Maj.2014, 12:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Denio: Srbija u EU 2018. - rekord

Novi Sad -- Ambasador Francuske u Beogradu Fransoa Gzavije Denio izjavio da bi u Srbiji trebalo najpre da budu sprovedene u delo reforme koje se odnose na vladavinu prava.

Ističući da se Francuska zalaže za ulazak Srbije u EU, ambasador Denio je u intervjuu novosadskom "Dnevniku" ocenio ambicioznim plan da naša zemlja sa 2018. godinom zatvori sva poglavlja u pregovorima sa EU.

Reč je o ambicioznom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << planu i mislim da bi to bio rekord. Ali, ako vaše vlade učine ono što je neophodno– i mnogo je moguće. To ne zavisi od nas, već od vas”, napomenuo je Denio.

Na pitanje kako Francuska gleda na korake koje preduzima sadašnja Vlada Srbije u reformama i harmonizacijisa EU, on je rekao da je to početak na koji se dugo čekalo.

Treba učiniti neophodne reforme, odnosno treba ih sprovesti. Prioritetno što treba ovde učiniti su reforme koje se tiču vladavine prava, funkcionisanja administracije i uvodjenja pravila za tržišnu ekonomiju”, zaključio je ambasador Denio.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Denio: U Srbiji najpre uvesti vladavinu prava

Izvor: Mondo, 11.Maj.2014

Ambasador Francuske u Beogradu Fransoa Gzavije Denio izjavio je da bi u Srbiji trebalo najpre da budu sprovedene u..

Nastavak na Mondo...

Denio: Najpre uvesti vladavinu prava

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Maj.2014

Ambasador Francuske u Beogradu Fransoa Gzavije Denio izjavio je da bi u Srbiji trebalo najpre da budu sprovedene u delo reforme koje se odnose na vladavinu prava, funkcionisanje administracije i uvođenje pravila za tržišnu ekonomiju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.