Delta Agrar: Od izvoza 40 miliona evra

Izvor: Blic, 23.Okt.2011, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Delta Agrar": Od izvoza 40 miliona evra

"Delta Agrar" očekuje da do kraja 2011. ostvari izvoz vredan 40 miliona evra i veoma je blizu ostvarenja tog cilja, izjavio je generalni direktor te kompanije Milan Grgurević.

U izvozu voća dominiraće jabuke koje se pre svega plasiraju na tržište Rusije, a od ove godine "Delta Agrar" će u manjoj meri ići i ka tržištu EU, kazao je Grgurević za Tanjug.

Grgurević je istakao da je u Čelarevu, gde se nalazi najveći i najmoderniji voćnjak u ovom delu Evrope, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ove godine po prvi put ostvaren očekivani prinos od 60 do 70 tona po hektaru (t/ha).

"Trenutno imamo skoro 300 hektara (u Čelarevu), i mi smo ove godine prvi put postigli željeni cilj koji smo sebi zadali još pre pet godina - da kada voćnjak bude u punom rodu, a to je počevši od ove godine, dodjemo do pomenutog prinosa", kazao je Grgurević.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

„Delta agrar": Izvoz 40 miliona evra

Izvor: Press, 23.Okt.2011

"Delta agrar" očekuje da do kraja 2011. ostvari izvoz vredan 40 miliona evra i veoma je blizu ostvarenja tog cilja, izjavio je generalni direktor te kompanije Milan Grgurević.

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.