Izvor: RTS, 10.Sep.2012, 14:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DSS: Za EU Kosovo nezavisno
Prisustvo evropskog komesara za proširenje Štefana Filea ceremoniji ukidanja nadgledane nezavisnosti u Prištini jasno pokazuje da EU Kosovo smatra za nezavisnu državu, smatra Demokratska stranka Srbije.
Demokratska stranka Srbije smatra da prisustvo evropskog komesara za proširenje Štefana Filea ceremoniji ukidanja nadgledane nezavisnosti u Prištini jasno pokazuje da EU Kosovo smatra za nezavisnu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << državu.
"Privodi se kraju igra žmurki EU u njenom odnosu prema Srbiji. Današnje prisustvo Filea u Prištini je mnogo značajnije od izjave predsednika Evropskog parlamenta Martina Šulca, koji je govorio da bi 0Srbija trebalo da prizna Kosovo u budućnosti, jer je File danas demonstrativno pokazao da je Kosovo za EU nezavisna država", rekao je portparol DSS-a Petar Petković na konferenciji za novinare.
Petković je rekao da je zato za Srbiju najbolje da proglasi političku neutralnost i da se EU vodi politiku čistih računa, u interesu Srbije.
Upitan da li će prestanak nadgledane nezavisnosti uticati na dijalog Beograda i Prištine, Petković je rekao da DSS od početka smatra da se taj dijalog vodi na štetu Srbije i da je njegov cilj uspostavljanje dobrosusedskih odnosa.
"Pravi pregovori trebalo bi da se vode pod okriljem UN i da se u okviru Rezolucije 1244 traži rešenje za suštinsku autonomiju Kosova", rekao je portparol DSS-a.









