DSS: Opada podrška ulasku u EU

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Nov.2010, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS: Opada podrška ulasku u EU

BEOGRAD -

Portparol Demokratske stranke Srbije (DSS) Petar Petković izjavio je danas da je narod umoran od Evropske unije (EU) i politike "Evropa nema alternativu", koju u protekle dve godine sprovodi vlast u Srbiji, jer najnovija istraživanja agencije Galup pokazuju da samo 44 odsto građana podržava ulazak u EU.

Ističući da je pre 2008. godine procanat onih koji su podržavali ulazak u EU bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 70 odsto, Petković je, na konferenciji za novinare ocenio da je taj broj opao zbog pogubne politike sadašnje vlasti, jer je to saznanje građana rezultat njihovog lošijeg života u poslednje dve godine.

"Beda, glad i besparica najbolji su pokazatelj kuda vodi politika vlasti... Broj onih koji budu podržavali EU opadaće kako bude raslo saznanje koje je pravo lice EU", rekao je on.

Petković je naglasio da samo lideri Demokratske stranke i Srpske napredne stranke, Boris Tadić i Tomislav Nikolić ne vide ono što vidi narod i "zalažu se za fatamorganu EU", jer, dodao je on, Srbija verovatno za 20 godina neće ući u EU.

"Njima se priviđa EU, ali se ne priviđa narodu", konstatovao je Petković.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.