DSS: Neizvestan ulazak Srbije u EU

Izvor: RTS, 12.Jul.2010, 15:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS: Neizvestan ulazak Srbije u EU

Nema izgleda da će Srbija u narednom periodu pristupiti Evropskoj uniji, zbog čega se državna politika sve više približava Turskoj, rekao portparol DSS-a Petar Petković.

Portparol Demokratske stranke Srbije Petar Petković izjavio je da više nema izgleda da će Srbija u narednom periodu pristupiti Evropskoj uniji, zbog čega se državna politika sve više približava Turskoj.

"Sve nam >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << govori da posle katastrofalne politike 'Evropa nema alternativu' više nema izgleda da će, bar u narednom periodu, Srbija ući u EU, pa pitam predsednika Vlade Srbije Mirka Cvetkovića da li sadašnja politika glasi 'Turska nema alternativu'", rekao je Petković na konferenciji za novinare u sedištu DSS-a.

On je naveo da u prilog tome govore aktuelna poseta Srbiji premijera Turske Redžepa Tajipa Erdogana i "nedavno usvajanje Istanbulske deklaracije i učešće Turaka u pisanju Deklaracije o Srebrenici".

Portparol DSS-a zapitao se i da li je pravljenje razlika među žrtvama to što predsednik Srbije Boris Tadić nije danas u Bratuncu da oda poštu srpskim žrtvama, a odao je juče poštu žrtvama zločina u Srebrenici.

"Danas je izgleda od posete Bratuncu važnije otvaranje turskog kulturnog centra u Novom Pazaru. Tadić je, pre odlaska u Potočare, na obeležavanje 15. godišnjice stradanja žrtava Srebrenice, izjavio da je važno odati počast svim žrtvama, pa se pitamo zašto danas nije u Bratuncu da oda počast srpskim žrtvama", naveo je Petković.

On je ocenio i da se usvajanjem "tankom većinom" Deklaracije u Srebrenici i odugovlačenjem usvajanja deklaracije o srpskim žrtvama pravi razlika, po nacionalnoj pripadnosti, među mrtvima i istakao da je važno osuditi sve zločine.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.