Izvor: Nezavisne Novine, 11.Avg.2014, 21:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveni krst predvodiće humanitarnu operaciju

DONJECK - Crveni krst predvodiće humanitarnu operaciju sa Rusijom i EU u gradu Lugansku, a taj plan podržao je i američki predsjednik Barak Obama, saopšteno je iz kabineta ukrajinskog predsjednika Petra Porošenka.

U saopštenju se dodaje da će u ovoj operaciji učestvovati i Njemačka i još neke druge zemlje.

Iz Kremlja je ranije najavljeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da kreće humanitarni konvoj za Ukrajinu, čemu se Kijev usprotivio.

Ukrajinske snage stežu obruč oko malobrojnih preostalih uporišta proruskih aktivista na istoku Ukrajine.

Stotine hiljada ljudi napustilo svoje domove zbog stalnih sukoba.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.