Izvor: Kurir, 15.Nov.2010, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
CVETKOVIĆ POČEO POSETU ČEŠKOJ
PRAG - Premijer Srbije Mirko Cvetković počeo je dvodnevnu posetu Pragu neplanirano prvo susretom sa češkim predsednikom Vaclavom Klausom.
Zbog nepovoljnih vremenskih uslova na praškom aerodromu Ruzinje program posete srpske delegacija kasni.
Tek nakon susreta sa šefom države počeli su razgovori Cvetkovića sa domaćinom, češkim premijerom Petrom Nečasom.
Glavne teme o kojima premijeri razgovaraju jesu privredna saradnja i evropska integracija Srbije kao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << budućeg partnera, članice Evropske unije.
Premijeri dve zemlje će sutra učestovati na Češko-srpskom poslovnom forumu u organizaciji privrednih komora Srbije i Češke i češkog Ministarstva industrije i trgovine.
Za forum se registrovalo 17 preduzeća iz Srbije, a na njemu će u prisustvu premijera biti potpisan sporazum češke Inekon grup sa Železnicama Srbije.
Cvetković sutra završava posetu razgovorima u Poslaničkom domu i Senatu češkog parlamenta.








