Sutra prvi izveštaj Euleksa

Izvor: S media, 22.Jul.2009, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sutra prvi izveštaj Euleksa

Euleks će u četvrtak izdati prvi opširniji izvestaj u početnoj fazi misije nadgledanja na Kosovu što će biti prva detaljna procena kosovskih institucija, od kada je započela evropska misija u decembru prosle godine, kaže se u saopštenju Euleksa.

"Stotine posmatrača Euleksa razmeštenih po sudovima, policijskim stanicama, popravnim službama i carinskim kancelarijama na Kosovu, koji rade sa kosovskim kolegama, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << predalo je tokom prošlih meseci više od 2500 procena. Ovaj izveštaj je rezultat njihovog nadgledanja", navodi se u saopštenju.

Izveštaj će biti predstavljen kosovskoj vladi sutra na sastanku Zajedničkog odbora za koordinaciju vladavine zakona.

O njemu će se kasnije diskutovati i sa zvaničnicima civilnog društva Kosova.

Za sutra posle podne je najavljena i konferencija za medije visokih predstavnika misije Euleks.

Predstavljanje ovog izveštaja je prethodno bilo najavljeno za 15. juli, ali je zbog nedostatka foruma otkazana sednica Zajedničkog odbora za koordinaciju vladavine zakona.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.