Izvor: B92, 17.Dec.2009, 17:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oslobođeno troje Srba

Priština -- Okružni sud Euleksa u Prištini oslobodio je iz pritvora troje Srba iz Novog Brda, koji su osumnjičeni za ratni zločin.

Jedan od advokata okrivljenih, Dejan Vasić, izjavio je da Slobodan i Srećko Martinović kao i Svetlana Stojanović mogu da se brane sa slobode i vrate kućama već danas.

"Istraga koju je vodilo okružno tužilaštvo Euleksa u Prištini je obavljena sa visokom profesionalnošću >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i tužilac Sedek Arkadijus je tokom istrage uvažavao stavove koje je iznosila odbrana, tako da smo zaista zadovoljni tretmanom koji su naši branjenici imali pred sudom u Prištini", rekao je Vasić.

On je dodao da je Martinovićima i Stojanovićevoj naloženo da se "ne približavaju oštećenima Seljatinu Bećiriju i Aćifu Demoliju, ni svedocima koji su saslušani u dosadašnjem procesu, kao i da se ne udaljavaju iz mesta boravka bez odobrenja suda" i istakao da su svima oduzeti pasoši.

Slobodan (53) i Srećko (57) Martinović, iz Plavica, i Svetlana Stojanović (42) iz Bostana, u opštini Novo Brdo, osumnjičeni su za ratni zločin, odnosno da su kosovske Albance Bećirija i Demolija "u periodu od 17. do 22. aprila 1999. godine podvrgli teškoj patnji i povredama, da su primenjivali mere zastršivanja i terora tako što su oštećene lišili slobode i pretukli".

Slobodan Martinović bio je u pritvoru u Okružnom zatvoru u Prištini, Srećko Martinović u Okružnom zatvoru u Gnjilanu, a Stojanovićeva u ženskom zatvoru u Lipljanu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.